Intermediate Football Championship Knockout
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Sean O Mahonys St Josephs Clan na Gael, Dundalk02/10/201420:00Paul Kneel
Division 1
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Geraldines Cooley Kickhams Geraldines04/10/201417:00Aidan Dunne
O'Connells Mattock Rangers The Grove Field04/10/201417:00
Dundalk Gaels Newtown Blues  Dundalk Gaels                              04/10/201417:00Noel Hand
O`Raghallaighs Dreadnots Gaelic Grounds04/10/201417:00TBC
Kilkerley Emmets Sean O Mahonys Pairc Emmiti09/10/201419:30TBC
Division 2
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Clan na nGael St Josephs Pairc Clan na Gael05/10/201411:00TBC
Division 3
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Naomh Malachi Glen Emmets Pairc Naomh Malachi04/10/201417:00TBC
Westerns Sean McDermotts Reaghstown04/10/201417:00David J. Mc Ardle
John Mitchels Stabannon Parnells Pairc Sean Misteal04/10/201417:30Thomas Brennan
Division 4B Playoffs
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
St Finbarr's St Fechins John Markey Park04/10/201417:00
Division 4C Playoffs
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
St Mochtas Hunterstown Rovers GFC Pairc Mochta04/10/201417:00Kenneth Dunne
Division 4D Playoffs
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Dundalk Young Irelands Dundalk Gaels Dundalk Gaels05/10/201411:30James Carroll
U16 Championship
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Dundalk Gaels Pairc Maiteoige06/10/201418:15
Oilibhear Pluincead Ardee St. Mary's G.F.C. Pairc Oilibhear Pluincead06/10/201418:15Kenneth Dunne
U16 C Championship
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
O`Raghallaighs Naomh Fionnbarra/Lannleire Gaelic Grounds03/10/201418:15Barry Byrne
St Josephs St Nicholas Cluskey Park03/10/201418:15
St Fechins Glen Emmets Pairc Naomh Feichin03/10/201419:30
Cuchulainn Gaels Dreadnots Pairc Naomh Lorcan04/10/201417:00
U16 Division 1
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Newtown Blues St Kevins/Glyde Rangers Darver Pitch 304/10/201417:30
U15 Division 1
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Ardee St. Mary's G.F.C. Naomh Mairtin Darver Pitch 308/10/201419:30Stephen Johnson
U15 Division 3
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
O`Raghallaighs Stabannon Parnells/O'Connells/John Mitchels Gaelic Grounds08/10/201418:15Stephen Murphy
U14 Championship
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Ardee St. Mary's G.F.C. Clan na Gael, Dundalk02/10/201418:30Peter Hoey
Clan na nGael St Mochtas/Glyde Rangers/Westerns Darver Pitch 304/10/201415:00John Murphy
U14 Division 3
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Dreadnots Oilibhear Pluincead Darver Pitch 408/10/201419:00Gerard Corrigan
U14 Division 4
Team 1Team 2VenueDateTimeRefereeComment
Naomh Fionnbarra/Lannleire Wolfe Tones Football Darver Pitch 404/10/201417:00Anthony Briscoe